Archiwum projektów

wiosna LTC 2016

Local Training Course „Your success, our passion!”

Koordynator: Sylwia Hodlik (sylwia.hodlik@aegee.poznan.pl)

Termin: 11-13.03.2016 r.

Local Training Course to cykliczny projekt szkoleniowy, który jest organizowany dwa razy w roku. Tym razem, wiosenna edycja, odbyła się w Nekli. Podczas weekendu uczestnicy wzięli udział w warsztatach z zarządzania projektem na dwóch poziomach zaawansowania. Pierwszy poziom skierowany był do osób, które stawiają swoje pierwsze kroki w organizacji projektem, natomiast drugi poziom umożliwia poszerzenie wiedzy z tego zakresu. Tym razem studenci wzięli udział w szkoleniach z zakresu m.in: grafiki, public relations, zarządzania grupą, networkingu, budżetowania, czy też tworzenia i obsługi stron internetowych.


11139446_921682807920718_1677927750030850741_n

Koordynator: Karol Arndt (karol.arndt@aegee.poznan.pl)

Termin: 11.12.2015 r. 

Miejsce: Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

IT Business Day to jednodniowe szkolenie z zakresu informatyki. Obejmowało ono warsztaty z:

  • obsługi arkusza kalkulacyjnego Excel,
  • baz danych SQL,
  • tworzenia stron internetowych z wykorzystaniem programu WordPress.

Szkolenia zostały przeprowadzone na dwóch poziomach zaawansowania:
pierwszym – przeznaczonym dla tych, którzy nie mieli kontaktu z omawianymi technologiami oraz drugim – dla osób posiadających pewną wiedzę w dziedzinie IT.


 

 

10855132_422076717964987_6301897438928136634_o

Data: 5.11.2015 r.

Koordynator: Łukasz Koperski (lukasz.koperski@aegee.poznan.pl)

„Networking. It works!” to projekt składający się z trzech elementów: konferencji, spotkania networkingowego i praktycznych szkoleń. Jego głównym celem jest budowa środowiska sprzyjającego współpracy między organizacjami oraz promowanie idei networkingu wśród studentów. Szkolenia w formie praktycznych warsztatów w szczególności dotyczą: wystąpień publicznych w biznesie, networkingu biznesowego, czy też fundraisingu. Podczas projektu głównymi prelegentami byli członkowie klubów networkingowych i towarzystw biznesowych.


 

12084244_857635447689218_1123299530_n

Local Training Course „The Lord of Success”

Data: 23-25.10.2015 r.

Koordynator: Joanna Gassem (joanna.gassem@aegee.poznan.pl)

LTC to trzydniowe szkolenie z zakresu zarządzania projektem. Warsztaty odbywają się na dwóch poziomach zaawansowania.
Szkolenia na pierwszym poziomie skierowane są przede wszystkim do osób, które nie mają jeszcze doświadczenia przy tworzeniu własnych projektów. Zagadnienia, które są poruszane na drugim poziomie pozwalają na poszerzenie wiedzy i umiejętności z tego zakresu. Warsztaty, które są prowadzone podczas LTC obejmują m.in. autoprezentację, public relations, zarządzanie grupą, grafikę i negocjacje.


11046001_1015292065164979_1327235046_o

Local Training Corse „EXPAND YOUR HORIZONS”

Data: 27-29 marca 2015

Miejsce: Nekla

Koordynator: Kamil Skrzypczyński (kamil.skrzypczynski@aegee.poznan.pl)

Local Training Course to szkolenie z zarządzania projektem, które AEGEE-Poznań organizuje dwa razy w roku. Wiosenna edycja 2015 odbyła się pod hasłem: „Expand Your Horizons” w dniach 20-22.03 w Nekli pod Poznaniem.

LTC to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu anteny, ponieważ daje możliwości rozwoju kompetencji zarówno członkom, jak i osobom zainteresowanym dołączeniem do organizacji studenckiej. Szkolenia w ramach LTC zaskakują swoim wysokim poziomem- są prowadzone zarówno przez doświadczonych Aeżaków, członków Zarządu jak i trenerów z zewnątrz, którzy z wielką pasja dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami. Podczas szkoleń uczestnicy zdobyli wiedzę z zakresu prowadzenia zespołu, budżetowania, pozyskiwania funduszy na realizację pomysłów, tworzenia materiałów promocyjnych i promowania swojego projektu w mediach (oraz wiele innych!).


10606395_727562843957515_6581405334130035803_n 23-30.11.2014

Koordynator: Aleksandra Domejko (aleksandra.domejko@aegee.poznan.pl)

Strona projektu: http://www.aegee.poznan.pl/pres/

Public Relations European School (PRES) to tygodniowy intensywny kurs szkoleniowy na tematy dotyczące kreowania wizerunku i komunikacji, który odbył się w Poznaniu w dniach 23 – 30 listopada 2014. Projekt był skierowany do członków organizacji studenckiej AEGEE oraz innych organizacji pozarządowych, zainteresowanych rozwojem swoich umiejętności i poszerzaniem wiedzy z tej dziedziny.

W trakcie interaktywnych warsztatów i sesji treningowych uczestnicy dowiedzieli się jak stworzyć i wprowadzić w życie skuteczną strategię, mającą na celu rozwój wizerunku organizacji pozarządowej, zarówno na poziomie lokalnym, jak też na skalę międzynarodową. Tematy szkoleń to m.in.: „Typy mediów i wykorzystanie różnych kanałów komunikacyjnych”, „Kreatywna komunikacja”, „Strategia kreowania wizerunku” oraz „Projektowanie graficzne”.

To jak wyglądał projekt PRES ze strony jednej z uczestniczek Lilii Georgievy możecie przeczytać w artykule, który zaraz po powrocie napisała do gazety internetowej The AEGEEan. Artykuł znajdziecie TU

Możecie dowiedzieć się również jak współpraca z nami- organizatorami wyglądała z perspektywy jednej z Content Menagerek Zsófii Komáromi. Wywiad, który udzieliła dla The AEGEEan‚a znajdziecie TU

Z naszej perspektywy jesteśmy bardzo zadowoleni, z tego jak przebiegał PRES. Był to czas wzmożonej pracy zarówno dla organizatorów jak i uczestników. Możemy jednak z całą pewnością stwierdzić, że projekt skończył się ogromnym sukcesem, z czego jesteśmy bardzo dumni. Jednocześnie utwierdziło nas to w przekonaniu, że możemy wiele i że nie ma rzeczy niemożliwych.

Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnych wyzwań tego typu!


1609761_696785450407124_5046869058143565003_n

Local Training Course „BE LTC-BE LIKE THE CHAMPION”

Data: 17-19 października 2014 r.

Miejsce: Wojnowice k. Poznania

Koordynator: Hubert Woźniak (hubert.wozniak@aegee.poznan.pl)

LTC jest jednym z najpopularniejszych projektów cyklicznych AEGEE-Poznań. Trzydniowe szkolenie z zarządzania projektem tym razem odbyło się pod hasłem: „BE LTC-BE LIKE THE CHAMPION”, w dniach 17-19 października, w Wojnowicach.
W warsztatach udział wzięli studenci poznańskich uczelni wyższych. 

Szkolenie zostały przeprowadzone na dwóch poziomach zaawansowania: dla osób, które stawiają pierwsze kroki przy tworzeniu projektów oraz dla tych, które chcą poszerzyć swoje kompetencje w tym zakresie.

W trakcie trzydniowego wyjazdu, wypełnionego interaktywnymi wykładami oraz warsztatami, uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z zagadnieniami z zakresu m.in. koordynacji projektów, public relations, zarządzania zasobami ludzkimi czy technik autoprezentacji. Szkolenia umożliwiły sprawdzenie nabytych umiejętności w praktyce, poprzez rozwiązanie case studies w kilkuosobowych grupach pod opieką mentorów. Wiedzą i doświadczeniem zdobytym w praktyce za każdym razem dzielą się wykwalifikowani trenerzy i tutorzy.


Su14

Koordynator: Joanna Bednarek (joanna.bednarek@aegee.poznan.pl)

Termin: 17-28.07.2014

Strona projektu: justsurvive.aegee.poznan.pl

Facebook: facebook.com/justSUrvivePoznan

Projekt Summer University to jeden z najpopularniejszych projektów, który jest organizowany co roku w ponad stu różnych oddziałach Europejskiego Forum Studentów AEGEE. Projekt może przybierać różne formy, takie jak obozy językowe, turystyczne, kulturalne, jednak cel każdego z nich jest taki sam: łamanie stereotypów, poznawanie nowych kultur oraz przekroczenie barier dzielących różne narodowości.


logo-900x297

Network Meeting Poznań

Data: 28.11 – 1.12.2013 r.

Koordynator: Justyna Zielska (justyna.zielska@aegee.poznan.pl)

Network Meeting to międzynarodowa konferencja najaktywniejszych członków Europejskiego Forum Studentów AEGEE. Jest to trzydniowe spotkanie, podczas którego podejmowane są dyskusje na temat współdziałania w organizacji oraz możliwości rozwoju. Członkowie AEGEE postarają się wówczas wypracować jednolity plan działania, a także znaleźć rozwiązania problemów, z którymi borykają się w czasie codziennej pracy nad realizowanym w ramach organizacji projektami. Spotkanie to jest też doskonałą okazją do nawiązywania wartościowych kontaktów zarówno prywatnych jak i na polu współpracy między lokalnymi oddziałami Europejskiego Forum Studentów AEGEE.


ltc discover

 

Data: 25 – 27.10.2013 r.

Koordynator: Izabela Barańska (izabela.baranska@aegee.poznan.pl)

Local Training Course to trzydniowe szkolenie wyjazdowe, którego celem jest podnoszenie wiedzy uczestników o zarządzaniu projektem. Porusza ono tematykę z zakresu m.in. public relations, pozyskiwania funduszy oraz zarządzania zasobami ludzkimi. LTC to wiele interaktywnych warsztatów i case studies. Szkolenia odbywają się zwykle na dwóch poziomach zaawansowania.


pst5

Data: 11–13.10.2013 r.

Koordynator: Aleksandra Domejko (aleksandra.domejko@aegee.poznan.pl)

To kolejna edycja ogólnopolskiego szkolenia dla osób, które są zainteresowane zdobywaniem wiedzy i umiejętności w zakresie prowadzenia szkoleń i pracy z grupą. Projekt przede wszystkim skierowany jest do studentów, którzy w przyszłości pragną prowadzić własne warsztaty. Uczestnicy podczas trzydniowego wyjazdu pozyskują cenną wiedzę od profesjonalnej kadry trenerów. Szkolenie wypełnione jest m.in. warsztatami z autoprezentacji, zarządzania grupą oraz ciekawymi case studies.


Su 2013

Data: lipiec 2013 r.

Koordynator: Iwona Buzała (iwona.buzala@aegee.org)

Projekt Summer University to jeden z najpopularniejszych projektów, który jest organizowany co roku w ponad stu różnych oddziałach Europejskiego Forum Studentów AEGEE. Projekt może przybierać różne formy, takie jak obozy językowe, turystyczne, kulturalne, jednak cel każdego z nich jest taki sam: łamanie stereotypów, poznawanie nowych kultur oraz przekroczenie barier dzielących różne narodowości. Tegoroczna edycja odbędzie się przy współpracy z AEGEE-Gdańsk oraz AEGEE-Toruń.


wybieram wschód2

Data: 10–12.05.2013 r.

Koordynator: Izawetta Manuel (izawetta.manuel@aegee.poznan.pl)

2. Festiwal Wybieram Wschód! to wydarzenie, które ma na celu pogłębienie wiedzy i zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej państw objętych Programem Partnerstwa Wschodniego. Projekt ma za zadanie ukazanie wciąż mało znanej kultury oraz zmian jakie zaszły w tych państwach na tle przemian polityczno-społecznych w ostatnich latach. Przedstawione zostaną również możliwości jakie daje Partnerstwo Wschodnie m.in. w zakresie współpracy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi. Dzięki interdyscyplinarnemu charakterowi, Festiwal obejmuje swoimi ramami różne dziedziny m. in. kulturę, politykę i społeczeństwo.


dzień europy2

Data: 9.05.2013 r.

Koordynator: Natalia Magier (natalia.magier@aegee.poznan.pl)

Dzień Europy jest świętem upamiętniającym pierwszy krok do zjednoczonej Europy, czyli przedstawienie “Deklaracji Schumana”, której celem było stworzenie Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali. Ta edycja organizowana przez AEGEE-Poznań odbyła się pod hasłem “Nasza Europa, Twój wybór”, podkreślając tym samym, że Komisja Europejska ogłosiła rok 2013 Europejskim Rokiem Obywateli.


studenci przeciw białaczce

Data: kwiecień 2013 r.

Koordynator: Monika Lewandowska (monika.lewandowska@aegee.poznan.pl)

Studenci wspólnie przeciwko białaczce to ogólnopolski projekt organizowany przez Fundację DKMS Polska oraz studentów, będących inicjatorami przedsięwzięcia.


ltc 13 I

Data: 15–17.03.2013 r.

Koordynator: Jakub Lemański (lemanski.jakub@gmail.com)

Local Training Course to trzydniowy wyjazd szkoleniowy. Weekendowe warsztaty obejmują takie obszary jak: zarządzanie projektem, pozyskiwanie funduszy, Public Relations, zarządzanie zasobami ludzkimi i negocjacje (poziom I), a także autoprezentacja, zarządzanie sobą w czasie i poziom europejski AEGEE (poziom II).


FR Academy

Data: 23-25 listopada 2012 r.

Koordynator: Andrzej Kozdęba (andrzej.kozdeba@aegee.poznan.pl)

FR Academy to trzydniowe szkolenie dotyczące pozyskiwania funduszy od przedsiębiorstw oraz od osób indywidualnych, skierowane do studentów z całej Polski. Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę w tej tematyce lub zdobyć doświadczenie logistycznie i PR-owe przy organizacji takiego projektu – dołącz do teamu FR Academy!


LTC12

Data:19-21 października 2012 r.

Koordynator: Aneta Lis (aneta.lis@aegee.poznan.pl)

Local Training Course to trzydniowe szkolenie wyjazdowe, którego celem jest podnoszenie wiedzy uczestników o zarządzaniu projektem. Porusza ono tematykę z zakresu Public Relations, pozyskiwania funduszy oraz zarządzania zasobami ludzkimi. LTC złożone jest z interaktywnych warsztatów i case studies. Szkolenia odbywają się na dwóch poziomach zaawansowania.


PST4

Data:12-14 października 2012 r.

Koordynator: Marta Pszczółkowska (marta.pszczolkowska@aegee.poznan.pl)

To kolejna edycja ogólnopolskiego szkolenia dla osób, które są zainteresowane zdobywaniem wiedzy i umiejętności w zakresie prowadzenia szkoleń i pracy z grupą. Projekt przede wszystkim skierowany jest do studentów, którzy w przyszłości pragną prowadzić własne warsztaty. Uczestnicy podczas trzydniowego wyjazdu pozyskują cenną wiedzę od profesjonalnej kadry trenerów. Szkolenie wypełnione jest m.in. warsztatami z autoprezentacji, zarządzania grupą oraz ciekawymi case studies.


Su12

Data: 5-19 sierpnia 2012 r.

Koordynator: Edyta Mika (edyta.mika@aegee.poznan.pl)

To międzynarodowa wymiana studencka, w której udział biorą studenci z całej Europy. Podczas dwutygodniowego pobytu w Polsce uczestnicy wyjazdu poznają tradycję i kulturę Polski. Hasło tegorocznego Summer University brzmi „Explore your life”. Tematyka dotyczy odkrywania nowych możliwości, zainteresowań i doświadczeń. Projekt organizowany jest wspólnie z AEGEE-Zielona Góra.


Aegee dla gruzji

Data: 28 maja 2012 r.

Koordynator: Marta Wnuk (marta.wnuk@aegee.poznan.pl)

AEGEE z Sercem dla Gruzji to projekt organizowany wspólnie z inicjatywą charytatywną Serce dla Gruzji. To działanie o charakterze dobroczynnym. Jego celem jest pomoc potrzebującym w Gruzji dzięki przeprowadzonym zbiórkom pieniężnych na poznańskich uczelniach. Zwieńczeniem akcji jest Wieczór Gruziński, który będzie okazją do zapoznania się z kulturą, kuchnią i tradycją Gruzji.


1 day in china

Data: 26 maja 2012 r.

Koordynator: Monika Lewandowska (monika.lewandowska@aegee.poznan.pl)

To projekt, który powstał w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie młodych ludzi Chinami i Dalekim Wschodem. Dzięki jednodniowej inicjatywie wszyscy zainteresowani będą mogli poznać orientalną kulturę Chin. Wydarzenie składa się z paneli dyskusyjnych oraz warsztatów.


dzień dawcy

Data: 13 maja 2012 r.

Koordynator: Jola Miszkiewicz (jolanta.miszkiewicz@aegee.poznan.pl)

Projekt składający się z akcji informacyjnej promującej wiedzę w zakresie dawstwa szpiku w celu zwiększenia świadomości społecznej na ten temat. Skierowany jest do mieszkańców Poznania. Wydarzenie organizowane jest przy współpracy z Fundacją DKMS.


Poznań eurodoznań

Data: 9 maja 2012 r.

Koordynator: Kinga Jackowska (kinga.jackowska@aegee.poznan.pl)

Projekt mający na celu uczczenie święta Unii Europejskiej, które przypada na dzień 9 maja. Skierowany jest do wszystkich mieszkańców Poznania. Dzień Europy składa się z 3 etapów: części przeznaczonej dla najmłodszych – gry i zabawy na Placu A. Mickiewicza, gry miejskiej dla studentów oraz wieczorku kulturowego.


wschód1

Data: 21-22 kwietnia 2012 r.

Koordynator: Justyna Zielska (justyna.zielska@aegee.poznan.pl)

Jest to projekt o zasięgu międzynarodowym, oficjalny projekt AEGEE-Europe. To dwudniowe przedsięwzięcie poruszające kwestię współpracy między państwami należącymi do Partnerstwa Wschodniego oraz państwami członkowskimi Unii Europejskiej. Program wydarzenia składa się z panelu dyskusyjnego, warsztatów z zaproszonymi specjalistami z Polski oraz z Białorusi. Jego celem jest podniesienie świadomości w kwestii Partnerstwa Wschodniego. W ramach projektu odbędą się koncerty zespołu Dagadana oraz Brunettes Shoot Blondes (UA).


ltc12 I

Data:16-18 marca 2012

Koordynator: Marta Szczygieł (marta.szczygiel@aegee.poznan.pl)

Trzydniowe szkolenie wyjazdowe mające na celu podniesienie kwalifikacji z tematyki zarządzania projektem. Szkolenie obejmuję zakres takich dziedzin jak Public Relations, pozyskiwanie funduszy, zarządzanie zasobami ludzkimi. Złożone jest z interaktywnych warsztatów i case studies. Odbywa się na dwóch poziomach zaawansowania. Edycja marcowa odbędzie się pod hasłem „Free your mind!”.


spotkanie z aniołami

Data: 18.12.2011 r.

Koordynator: Beata Rainko (beata.rainko@aegee.poznan.pl)

Projekt organizowany przy współpracy z Fundacją Serdecznik. Jego głównym celem była integracja społeczności lokalnej z dziećmi z domów dziecka podczas uroczystego spotkania świątecznego.


gala

Data: 26 listopada 2011 r.

Koordynator: Klaudia Banach (klaudia.banach@aegee.poznan.pl)

Projekt miał na celu uhonorowanie firm i instytucji, które przyczyniają się do rozwoju działalności trzeciego sektora w Poznaniu. AEGEE-Poznań nawiązało szeroką współpracę z innymi organizacjami podczas realizacji tego projektu.


ltc 11

Data: 21-23 października 2011 r.

Koordynator: Sara Rolicz (sara.rolicz@aegee.poznan.pl)

LTC to szkolenie z zakresu zarządzania projektem, otwarte dla wszystkich studentów poznańskich uczelni. LTC jest wydarzeniem cyklicznym, organizowanych przez AEGEE-Poznań od kilku lat i wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością wśród poznańskich studentów. LTC pod “Challenge Accepted” odbyło się w pod poznańskim Buku i cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.


pst3

Data: 6-9 października 2011 r.

Koordynator: Marta Pszczółkowska (marta.pszczolkowska@aegee.poznan.pl)

Jest to ogólnopolskie szkolenie dla osób, które są zainteresowane pozyskaniem wiedzy na temat prowadzenia szkoleń i pracy z grupą. Projekt jest wydarzeniem otwartym, co oznacza, że może na niego aplikować każdy zainteresowany, niezależnie od tego, czy należy do organizacji studenckiej.


Planning meeting

Data: 24-27 lipca 2011 r.

Koordynator: Tomasz Kowalski (tomasz.kowalski@aegee.poznan.pl)

Planning Meeting to projekt podczas którego studenci z całej Europy tworzyli plan działania dla AEGEE na najbliższe trzy lata. AEGEE-Poznań zostało wybrane gospodarzem tego prestiżowego dla całej organizacji wydarzenia. Grupa około 60 osób przez 4 dni brała udział w warsztatach i dyskusjach, których efekty będą kształtowały przyszłość organizacji. Planning Meeting odbyło się po raz pierwszy i ma być zalążkiem profesjonalnego planowania strategicznego w organizacji.


su11

Data: lipiec 2011 r.

Koordynator: Ewelina Przywarta

SU to jeden z najważniejszych i najpopularniejszych projektów AEGEE. Źródłem tej popularności jest niezwykle atrakcyjna forma, w jakiej realizowane są główne cele naszej organizacji – wspieranie kontaktów między studentami różnych krajów, przełamywanie stereotypów i poznawanie innych kultur. Co roku w całej Europie organizowanych jest ponad 90 projektów Summer University (o różnych profilach: językowym, kulturalnym, turystycznym), w których bierze udział ponad 2500 młodych ludzi (przy liczbie aplikacji sięgającej 4000).


poznaj prezydencje

Data: 6-8 kwietnia 2011 r.

Koordynator: Tomasz Kowalski

Projekt miał na celu podniesienie świadomości mieszkańców miasta Poznania w zakresie prezydencji Polski w Unii Europejskiej. Składały się na niego trzy wydarzenia: akcja informacyjna ‘Eurobimba’, prowadzona w poznańskich tramwajach, gra miejska, w której nagrodą główną jest wycieczka do Brukseli oraz wieńcząca projekt konferencja z udziałem Europosłów.


DE11

Data: 7-9 maja 2011 r.

Koordynator: Jarosław Turajski

Projekt był realizowany  po raz trzeci i skierowany został do mieszkańców miasta Poznania, głównie studentów. Jego celem było uczczenie święta integracji europejskiej. W tym roku AEGEE-Poznań postawiło na kulturalny aspekt tego wydarzenia. Obchody miały miejsce na Placu Wolności. Przygotowane został konkursy i zabawy dla dzieci oraz pokaz tańców wywodzących się z różnych zakątków Europy.


ltc11

Data: 11-13 marca 2011 r.

Koordynator: Klaudia Banach

LTC to szkolenie z zakresu zarządzania projektem, otwarte dla wszystkich studentów poznańskich uczelni. Szkolenie odbyło się w podpoznańskim Buku. Zostało przeprowadzone na dwóch poziomach: dla osób nowych – wzięło w nim udział 24 uczestników – oraz dla osób, które już wcześniej koordynowały projekty – 12 studentów. LTC jest wydarzeniem cyklicznym, organizowanych przez AEGEE-Poznań od kilku lat i wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością wśród poznańskich studentów. Marcowa edycja organizowana była pod hasłem ‘Wanna Be a Star?’


18 uro

Koordynator: grupa robocza HR

Hucznie obchodzone 18 urodziny naszej organizacji zgromadziły zarówno obecnych członków AEGEE, jak i osoby dawniej działające w organizacji. Obecne były osoby, które tworzyły zarząd organizacji w 1996 roku! Podczas uroczystości Agata Patecka otrzymała członkostwo honorowe AEGEE-Poznań.