AEGEE-Poznań gospodarzem wiosennej konferencji Network Meeting ? Be the Change!

nwm_poznan2019

W styczniu ta informacja została ogłoszona oficjalnie, a AEGEE-Poznań rozpoczęło przygotowania do organizacji tej prestiżowej, międzynarodowej konferencji, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 4-7 kwietnia 2019. Wybrany został koordynator eventu ? Marcin Buczyński ? a także jego najważniejsi współpracownicy, powstał zatem team projektowy z prawdziwego zdarzenia!
Ale zacznijmy od początku..

 

Czym jest Network Meeting?

AEGEE, jako europejskie stowarzyszenie studentów, nie posiada struktur krajowych ? AEGEE-Poznań, podobnie, jak ponad 150 innych anten w miastach uniwersyteckich, jest samodzielną jednostką. Okazje do współpracy, projektowania wspólnej wizji, misji czy aktywnego działania na wielu istotnych obszarach stwarzamy – między innymi – właśnie dzięki organizacji corocznych, ogólnoeuropejskich wydarzeń. Zaliczają się do nich przede wszystkim dwa eventy statutowe (Agora, European Planning Meeting) oraz właśnie Network Meetings, przeznaczone głównie (choć nie tylko!) dla anten, które ze względu na bliską lokalizację ściśle ze sobą współpracują. Do naszego Networku należy łącznie blisko 20 anten z Polski i Ukrainy.

 

Co będzie się działo?

W Network Meetingu weźmie udział około 100 studentów z całej Europy (głównie z Polski i Ukrainy), którzy w trakcie 4-dniowej konferencji będą mieli okazję do wzięcia udziału zarówno w licznych, mających na celu zdobycie konkretnych kompetencji i nowych umiejętności, szkoleniach i prezentacjach, jak i w panelach dyskusyjnych. Uczestnictwo w Network Meetingu jest wspaniałą okazją do poznania wielu nowych ludzi o otwartych umysłach, do wymiany poglądów, ale także do wspólnej zabawy ? nieodłączną częścią wydarzenia są atrakcje integracyjne oraz wieczorne imprezy.

 

Dlaczego to takie ważne?

Poza szkoleniami, dyskusjami i integracją, Network Meeting jest także platformą do współpracy Zarządów lokalnych anten AEGEE. Podczas Board Meetingów zapadnie wiele decyzji dotyczących przyszłych działań, nastąpi wymiana doświadczeń, pojawią się liczne, nowe pomysły, które będziemy realizować w kolejnych miesiącach w naszych miastach uniwersyteckich. Dyskusje i decyzje będą uwzględniały kwestie integracji międzynarodowej, demokracji czy aktualnej sytuacji geopolitycznej w Europie.

 

Rola AEGEE-Poznań?

Jako gospodarze wydarzenia odpowiadamy za wiele aspektów organizacyjnych ? od zapewnienia odpowiedniego zakwaterowania dla uczestników, prelegentów i zarządów, przez logistykę, transport, zadbania o odpowiednią infrastrukturę na warsztaty i debaty, o wyżywienie, aż po organizację zajęć integracyjnych oraz imprez. Naszym celem jest także promocja Poznania jako miasta przyjaznego organizacjom studenckim, działalności społecznej i wspierającego rozwój młodych ludzi. W tym celu staramy się nawiązać współpracę przy projekcie z władzami miasta, lokalnymi instytucjami i firmami o podobnej wizji, a także z mediami.

 

Czy też mogę wziąć udział?

Chociaż w niewielkiej części konferencji będą mogli uczestniczyć także osoby z zewnątrz, to aby zostać pełnoprawnym uczestnikiem konferencji Network Meeting musisz być członkiem jednego z oddziałów AEGEE, a także wypełnić wewnętrzny formularz aplikacyjny i otrzymać pozytywną opinię swojego Zarządu.

Jednak jeśli chcesz pomóc nam w organizacji tego prestiżowego eventu, nabrać cennego doświadczenia w obszarze project managementu oraz poznać ciekawych i ambitnych ludzi ? możesz do nas dołączyć już dziś ? w tym celu skontaktuj się z Członkiem Zarządu ds. HR (oraz głównym koordynatorem wydarzenia) ? Marcinem Buczyńskim.

 

Jeśli chciałbyś wesprzeć nasz projekt w inny sposób, na przykład pomocą materialną, finansową lub medialną ? skontaktuj się z Członkiem Zarządu ds. Public Relations ? Eweliną Bocian ? i zapytaj o program partnerski.

 

Trzymajcie kciuki za nasze wielkie wydarzenie. ?

 

*AEGEE-Poznań jest studencką organizacją pozarządową, funkcjonującą na zasadzie non-profit. Działamy dla wszystkich studentów z Poznania i okolic, współpracując ściśle z licznymi szkołami wyższymi i innymi, studenckimi stowarzyszeniami.