EUROPEJSKA SZKOŁA LIDERÓW JESIEŃ 2017 JUŻ ZA NAMI!

Local Training Course ? Europejska Szkoła Liderów odbyła się 27.10-29.10.2017 w Murowanej Goślinie. Jest to sztandarowy projekt szkoleniowy organizowany przez AEGEE-Poznań. Podczas trzydniowego eventu uczestnicy wzięli udział w wielu praktycznych warsztatach, podczas których nasi trenerzy przeprowadzili ich od podstaw przez procedurę zarządzania projektem, zapewniając wierne symulacje rzeczywistych sytuacji, zadań i problemów. Poszczególne moduły szkoleniowe dotyczyły m.in.:
– zarządzania grupą ? czyli jak dobrze zbudować team projektowy i motywować go do działania,
– public relations ? nauka przeprowadzania skutecznej kampanii promocyjnej oraz pisania wniosków o patronaty honorowe i medialne,
– pozyskiwania funduszy ? symulacje kontaktów z potencjalnymi partnerami, negocjacje warunków współpracy,
– budżetowania ? opracowywanie budżetu wstępnego projektu, szacowanie kosztów i wpływów,
– networkingu ? nauka budowania kontaktów z potencjalnymi partnerami i odnajdywania wzajemnych korzyści między różnymi dziedzinami działalności,
– zarządzania projektem ? opracowanie w kilkuosobowych grupach od podstaw własnego projektu z wykorzystaniem wszystkich wymienionych elementów.

Organizowane przez nas szkolenie podzielone było na dwa poziomy. Podstawowy, na którym nie wymagaliśmy żadnego doświadczenia oraz zaawansowany przeznaczony dla osób działających w organizacjach studenckich lub posiadających doświadczenie w zarządzaniu projektem. Uczestnicy pierwszego poziomu cały weekend pracowali w grupach, pod nadzorem mentorów, nad stworzeniem własnego projektu. Ostatniego dnia szkolenia przedstawili efekty swoich prac przed wszystkimi uczestnikami. Było to praktyczne sprawdzenie umiejętności nabytych podczas warsztatów.
Local Training Course to nie tylko trzy dni intensywnych szkoleń ale także okazja do poznania nowych, interesujących osób. Wielu z uczestników poprzednich edycji zostało z nami na dłużej.
Dlatego już dziś zapraszamy Was na kolejną Europejską Szkołę Liderów która odbędzie się wiosną 2018 roku!