O nas

AEGEE-Europe
logo-aegee-europe-en
AEGEE nie ma szczebla narodowego ani narodowej administracji. Celem takiej struktury jest podkreślenie idei „wspólnej Europy” i międzynarodowej współpracy. AEGEE działa więc na dwóch poziomach: lokalnym i europejskim.Na poziomie lokalnym istnieje mnóstwo oddziałów, tzw. ‘anten’, które mieszczą się w większych akademickich miastach w całej Europie – np. AEGEE-Poznań. Na poziomie europejskim funkcjonują ogólnoeuropejskie struktury (m.in. Zarząd europejski), które wyznaczają kierunek działania dla oddziałów lokalnych.

AEGEE [wym. „a-e-że”] to skrót od francuskiej nazwy Association des Etats Généraux des Etudiants de l’Europe (Europejskie Forum Studentów).

AEGEE jest jedną z największych w Europie międzynarodową organizacją studencką, zrzeszająca studentów z różnych uczelni i kierunków.

AEGEE jest wspierana przez Komisję Europejską. Posiada status doradcy Rady Europy i Organizacji Narodów Zjednoczonych w zakresie edukacji i programów nauczania, współpracuje również z UNESCO i OBWE. Patronami honorowymi organizacji są m.in. Árpád Göncz oraz Rita Süssmund.

AEGEE to:

  • blisko 13 000 studentów
  • ponad 200 miast
  • prawie 40 krajów Europy
  • to przede wszystkim LUDZIE!

Różni nas wiele: wiek, uczelnia, doświadczenie, poglądy – ale łączy jeszcze więcej. Pasja, ciekawość świata, chęć przeżycia studiów w nietuzinkowy i niezapomniany sposób. AEGEE to idealiści, którzy chcą zrobić coś więcej niż tylko uzyskać dyplom. Sprzyja temu również atmosfera wspólnego działania i pozytywna energia towarzysząca wyjazdom, szkoleniom i imprezom.

Główne cele AEGEE:

  • promocja zjednoczonej Europy,
  • działalność na rzecz otwartego i tolerancyjnego społeczeństwa,
  • aktywizacja młodych ludzi na ważne problemy społeczne (prawa człowieka, demokracja, ekologia),
  • zwiększenie skali współpracy międzynarodowej, mobilności oraz edukacji w całej Europie.
AEGEE-Poznań
cropped-Logo-Poznan_blue_small.png
Europejskie Forum Studentów AEGEE-Poznań to jeden z najstarszych, najliczniejszych i najaktywniej działających oddziałów w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej. Jesteśmy obecni na wszystkich ważniejszych wydarzeniach europejskich i bierzemy aktywny udział w kreowaniu przyszłości naszej organizacji. Nasza antena zrzesza około 40 studentów z największych Poznańskich uczelni (Uniwersytet im. A. Mickiewicza, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Przyrodniczy). Organizujemy projekty o różnorodnej formie: panele dyskusyjne, konferencje, debaty, szkolenia, spotkania. Poruszają one problemy takie jak: ekologia, aktywne obywatelstwo, integracja europejska, wymiana kulturowa, negocjacje, trenerstwo. Ale tak naprawdę każdy pomysł ma szansę na realizację – tematyka kolejnych projektów zależy od kreatywności i zaangażowania ludzi, którzy dołączają do AEGEE.
Władze AEGEE-Poznan

Zarząd

dsc_0010
Piotr Stawicki
piotr.stawicki@aegee.poznan.pl
Prezydent
Inżynier automatyki i robotyki, obecnie przebiegający ostatnią prostą studiów magisterskich z informatyki na Politechnice Poznańskiej. W AEGEE aktywnie działa od marca 2014, a od września 2015 pełni funkcję prezydenta. Prywatnie interesuje się m.in. historią, fantastyką i psychologią społeczną. Jest również zapalonym autostopowiczem.
dsc_0010
Joanna Gibasiewicz
joanna.gibasiewicz@aegee.poznan.pl
Sekretarz
Studentka IV roku logistyki. W AEGEE działa od października 2015. Kiedy nie zajmuje się aeżowymi dokumentami i odpisywaniem na maile, jest lewą ręką PRa i naczelnym grafikiem AEGEE-Poznań. Prywatnie miłośniczka wypieków, buldogów, seriali i muzyki reggae.
dsc_0010
Karolina Wołujewicz
karolina.wolujewicz@aegee.poznan.pl
Skarbnik
Studentka psychologii na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza. Od 2016 roku pełni funkcję Skarbnika AEGEE-Poznań. Osoba, której prawdziwego imienia się nie wymawia, powszechnie znana jako Grażyna. Nie lubi rukoli, i ludzi którzy rukolę lubią. Hobbystycznie tańczy Bellydance i głośno się śmieje.
dsc_0010
Aleksandra Kowalska
aleksandra.kowalska@aegee.poznan.pl
Public Relations Responsible
Studentka Komunikacji w Biznesie na Uniwersytecie Ekonomicznym. W AEGEE działa od 2014 roku, a od września 2015 pełni funkcję PR Responsible. Dzięki AEGEE rozpoczęła swoją przygodę związaną z PRem. Prywatnie fanka siatkówki, miłośniczka podróży i górskich wędrówek.
dsc_0010
Amanda Dąbrowska
amanda.dabrowska@aegee.poznan.pl
Human Resources Responsible
Studentka Nauczania Matematyki i Informatyki na UAM. W AEGEE działa od 2014 roku – to właśnie tu odnalazła pasję, przyjaźń, a nawet miłość 😉 Kucharka-amatorka, fanka Łąki Łan, która z chęcią poznaje nowe miejsca na Ziemi.
dsc_0010
Justyna Sikorska
justyna.sikorska@aegee.poznan.pl
Fundraising Responsible
Absolwentka historii, a obecnie studentka studiów magisterskich na Wydziale Gospodarki Międzynarodowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Pierwsze doświadczenia zdobywała podczas licznych wolontariatów, m.in. w projekcie Szlachetna Paczka. W AEGEE działa od jesieni 2015 roku.

Komisja rewizyjna

dsc_0010
Natalia Kerner
dsc_0010
Maciej Kowalski
dsc_0010
Paula Czerwińska